Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда



Мекотелите може да са най-трудната животинска група за обикновения човек: това семейство безгръбначни включва същества, толкова различни по външен вид и поведение като охлюви, миди и сепии.

Метформин намалява стареенето на органите при мъжки маймуни

Циркулаторниот систем е од отворен тип и е составен од срце со преткомора и комора, крвни садови и лакуни.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Учители и дневни работници. Хората, които редовно влизат в контакт с малки деца, могат да имат повишен риск от предаване на този вирус.

Отгоре на това много октоподи живеят в сложна в пространствено отношение среда – те трябва да се придвижват над, около и през рифовете. Тъй като нямат телесна броня, те трябва да са нащрек за хищници и в случай че камуфлажът не е достатъчен, трябва да знаят къде да се скрият.

При видове, които се норят, дълъг сифон се простира до повърхността, за да поеме вода; мекотели слузта по хрилете помага за улавяне на храната, а ресничките пренасят хранителните частици в устата.

Нервната система е силно развита. Състои се от мозък и периферна част.

Миди: семената на мидите се поставят върху въжета, за които те могат да се хванат със своите нишки.

Езерата и реките се исто така склони кон воведување на инвазивни видови, особено мекотели кои патуваат поврзани со меѓународните морски бродови.

Еволюционно, мекотелите се появяват в началото на камбрий. Въпреки древния си произход се считат за група в биологичен прогрес. Класификацията на типа все още не е напълно изяснена и е предмет на дебат от страна на зоолозите.

Маллускът може бавно да се движи по дъното. За целта той има специално устройство - дебел мускулен орган - „крак“, който, ако е необходимо, е стърчан от мивката. Двойни мекотели принадлежат към типичните вторични животни, тъй като тяхната токсичност, често много силна, зависи от храната, която получават.

Овие мекотели немаат глави, а нивните тела целосно се состојат од „стапало“ во облик на клин.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *